105 aastat tagasi rajatud raudteetammid ja juurdepääsuteed on tänaseks võssa ja umbe kasvanud. Metsast, mis asub mere kaldal, ei jõua vesi merre. Raudteetammid takistavad vee loomulikku äravoolu- kuivenduskraavid on täis kasvanud ja truubid ummistunud. Üleniiskuse tõttu mets mädaneb ja kukub pikali. Meie eesmärk on nii raudteetammid kui ka kuivenduskraavid võsast ja mudast vabastada, nii päästame metsa hukatusest ja saame edaspidiseks kasutamiseks umbes 4 km terviseradasid, mis on tervisesportlastele nii suvel kui ka talvel vajalikud.
Loobu suitsetamisest
Tõsiasja, et suitsetamine võib tappa, teavad kõik. Paljud, kes on kunagi nooruse huljusest ja rumalusest suitsetamisega alustanud, ei suuda sellest enam loobuda. Soovivad, kuid tahtejõudu ei jätku. Paljud, kes on mitmeid mooduseid (plaastrid, tabletid jne) katsetanud, on siiski jätkanud suitsetamisega, rikkudes sellega nii enda kui kaaskodanike tervist. Oleme sõlminud kokkuleppe Allen Carr Eesti –ga, kes aitab suitsust loobuda, MTÜ liikmed saavad 20% allahindlust, kui soovivad suitsust loobuda ja osalevad vastaval seminaril. Vaata lähemalt Allen Carr Easyway lehte.

2015 aasta sügisel alustasime merekindluse ala võsast vabastamisega. Aastaga oleme jõudnud puhastada Rannapatarei nr.9 ka seestpoolt. Töö tulemusena vedasime rannapatarei käikudest välja 8 tonni sinna aegade jooksul veetud olmeprahti. Lahingumoona ega madruste säilmeid ei avastatud.

3,324 total views, 3 views today